BIEŻĄCY NUMER:

Gazeta Warszawska

Bronek i Donek
PUBLICYŚCI:

 

Polecane strony:


Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku - Szpital im. F. Chopina
Marzena Wielgosz   
czwartek, 17 marca 2011 12:13

 
Z Panią Joanną Rajewską - Wodzińską, marketing managerem Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock, Szpitala im. F. Chopina rozmawia Marzena Wielgosz.
ECZ Otwock to warty polecenia szpital. Jakie poradnie działają w Państwa szpitalu?...

Szpital, tj. część łóżkowa składa się z oddziałów i poradni specjalistycznych. Część stacjonarna to oddziały Onkologii i Chemioterapii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Kardiologii, Kardiologii i Radiologii Interwencyjnej, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Klinika Urologii – I Zespół Dydaktyczny CMKP w ramach której pod okiem prof. Andrzeja Borówki wykonywane są najtrudniejsze operacje urologiczne w kraju, Pracownia Hemodynamiki i angioplastyki, oraz pododdział ginekologii i uroginekologii. Pacjenci mogą tam skorzystać z konsultacji w zakresie onkologii klinicznej i chemioterapii (tu także konsultacje wybitnego onkologa, prof. Cezarego Szczylika), chirurgii onkologicznej i ogólnej, chirurgii naczyniowej, kardiologii, urologii i wielu innych. Zakład Diagnostyki Obrazowej to jednen z najlepiej wyposażonych zakładów w Polsce. Szczegółowe informacje nasi pacjenci mogą znaleźć na stronie www.szpitalchopina.pl

Państwa szpital słynie z doskonałego zaplecza technologicznego. Prosimy powiedzieć coś na ten temat.
ECZ Otwock, Szpital im. F. Chopina może się w tym momencie pochwalić najnowocześniejszym i unikatowym w kraju 3 teslowym, 32 kanałowym rezonansem magnetycznym z dwoma nadajnikami, dzięki czemu jakość wykonywanych tu badań jest wielokrotnie wyższa od tych, które pacjenci mogą realizować w innych placówkach, dysponujemy najdokładniejszym na rynku 128 rzędowym tomografem oraz jedynym w Polsce mammografem 3D z tomosyntezą obrazu. Nasz Szpital może więc zaoferować swoim pacjentom dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki obrazowej w kraju i doskonałą jakość badań. Posiadamy wysokiej klasy cyfrowe aparaty rtg, usg, densytometry oraz sprzęt do diagnostyki kardiologicznej, m.in.: holtery RR i EKG, echokardiografię, bieżnie do testów wysiłkowych i wiele innych.

Jakimi osiągnięciami możecie Państwo się poszczycić?
Szpital ECZ Otwock, w swojej radzie naukowej zrzesza najwybitniejszych ekspertów w swoich dziedzinach. Są to czołowi eksperci, konsultanci, naukowcy, którzy nie tylko konsultują w naszej placówce, ale także czuwają nad merytorycznym jej rozwojem. Należą do niej m.in. prof. C. Szczylik, prof. G. Opolski, prof. T. Orłowski, prof. O. Rowiński, prof. H. Szwed, prof. W. Baranowski, prof.A. Borówka, prof. M.Gołębiowski, prof. M. Niezgódka. W połączeniu z najwyższej klasy sprzętem możemy zaoferować naszym pacjentom najlepszy standard leczenia i opieki. Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zostało wybrane Międzynarodowym Ośrodkiem Referencyjnym Philipsa, do którego przekazywane są i będą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w medycynie firmy Philips. Uznanie ECZ Otwock Międzynarodowym Ośrodkiem Referencyjnym, to także gwarancja dla pacjentów, że właśnie w tym miejscu będą mieli dostęp do najlepszych, na bieżąco aktualizowanych systemów diagnostycznych na świecie. Jesteśmy także dumni, bo w zeszłym roku otrzymaliśmy Medal Europejski przyznawany przez BCC wyłącznie firmom oferującym standard usług i produktów na międzynarodowym poziomie.

Nie bez znaczenia dla zdrowia Państwa pacjentów ma również położenie Państwa szpitala – jest ono usytuowane w przepięknej okolicy ?
ECZ Otwock znajduje się w przepięknej części Otwocka, około 20 km od Centrum Warszawy. Szpital położony jest na obszarze 16 hektarów na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Pacjenci, zarówno ze swoich pokoi jak i tarasów mają zapewniony przepiękny widok na las i alejki, co działa niezwykle kojąco i uspokajająco. Cały obiekt szpitalny pochodzi z 1935 r i został całkowicie odnowiony i wyremontowany. ECZ Otwock znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, będąc jednocześnie nowoczesnym centrum medycznym, jak również zielonym zakątkiem ciszy, spokoju. Wszystko to powoduje, że nasz Szpital jest miejscem niezwykle przyjaznym dla pacjentów.

Jakie plany na przyszłość posiada Państwa szpital?

Mamy bardzo dalekosiężne plany. Przede wszystkim ECZ Otwock, to unikatowe połączenie onkologii z kardiologią. Dzięki wspólnej pracy wybitnych specjalistów onkologów oraz kardiologów, chcemy opracować metody ochrony kardiologicznej chorych na nowotwory, co dziś stanowi nie małe wyzwanie medyczne i kliniczne. Mamy w planach także przygotowanie w oparciu o tę wiedzę specjalistycznych szkoleń dla lekarzy opiekujących się pacjentami chorymi na raka, dzięki czemu chcielibyśmy w aktywny sposób poprawiać wyniki leczenia przeciwnowotworowego. Planujemy także rozwój stworzonego w ramach Szpitala, Centrum Kształcenia Komplementarnego w Medycynie, gdzie lekarze i personel medyczny chyba mają dostęp do najnowocześniejszych metod szkolenia ustawicznego, włączając w to techniki medycyny wirtualnej, pracownie komputerowe, szkolenia z zakresu umiejętności miękkich. Chcemy, dla naszych pacjentów zostać najlepszym Szpitalem w tej części Europy.
 

 
Sapienti sat, czyli: mądrej głowie dość dwie słowie

Usłużne bałwochwalstwo dzisiejszych władców III RP, ich głupota i niewierność wobec prawa Bożego, mimo deklarowanej i praktykowanej świętokradzko wiary, może prowadzić do kolejnego, piątego już rozbioru Polski, bo ryba psuje się od głowy, zwłaszcza, gdy taką głowę wybiera. Ostatnio popisała się swoją głupotą prezydent Warszawy, karząc za dobro i nagradzając za zło w sprawach w prof. Bogdana Chazana i sodomskiej tęczy.

 
Zjednoczenie prawicy. Idzie ku lepszemu?

W minioną sobotę (tj. 19 lipca br.) w ramach zgromadzenia obywatelskiego „Czas na zmiany” i ku wielkiemu zaskoczeniu opinii publicznej Prawo i Sprawiedliwość podpisało polityczne porozumienie z Solidarną Polską i Polską Razem. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin złożyli podpisy na dokumencie, którego celem jest trwałe zjednoczenie polskiej prawicy. Czy takie zjednoczenie jest w ogóle możliwe? 

 
Kościół jako znak sprzeciwu

Chrystus zmartwychwstały ukazuje się uczniom i przyjaciołom, nie ukazuje się tym, którzy skazali Go na śmierć i ukrzyżowanie. Jednak i oni – wrogowie prawdy, są powiadomieni o tym, czego doświadczyli żołnierze strzegący grobu. Nie idą do grobu, nie chcą dowiedzieć się, co naprawdę się wydarzyło, ale od razu sięgają po argument kłamstwa i korupcji: „dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: „rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszyli w nocy i wykradli Go gdyśmy spali. 

 
Za krzywdę tych biednych dzieci NIECH WAS PIEKŁO POCHŁONIE!

Jesteście od tego, żeby służyć chorym dzieciom, żeby zapewnić im lekarstwa, rehabilitację, opiekę medyczną i wszelką pomoc! To jest wasz – polityczne kundle – psi obowiązek. Każdy z was to przysięgał na początku kadencji Sejmu. Większość do tej przysięgi dodała Boga. 

Wiedzcie, że On patrzy z góry i prędzej czy później nadejdzie i dla was Dzień Sądu Ostatecznego. A do Najwyższego Sędziego nie dodzwoni się żaden wasz kumpel, żeby ustalić wynik rozprawy. Niech piekło was wszystkich pochłonie!

 
Polacy o rządzie w  Kijowie z twarzą Bandery

 

Już dawno głos z Nowogrodzkiej nie rozminął się tak znacząco z opiniami własnej bazy członków i sympatyków. Cena za wybór linii Sakiewicza i PiS-owskich salonowych socjologów z dawnej Unii Wolności, a nie ks. Isakowicza-Zaleskiego może okazać się dla Jarosława Kaczyńskiego i jego planów wzięcia odpowiedzialności za Polskę w 2015 r. bardzo wysoka. A czasu na ewentualną korektę ukraińskiego (probanderowskiego) błędu pozostało bardzo niewiele.

 
Mają nas za bydło i idiotów?

Odnoszę wrażenie, że żyjemy w jakiejś rzeczywistości podstawionej lub jesteśmy widzami jakiegoś tasiemcowego politycznego serialu, w którym każdy aktor za odpowiednią gażę w jednym odcinku może zagrać bohaterskiego policjanta, a już nazajutrz wcielić się w tropionego przez stróżów prawa złodzieja.

 
Słuchaj Jezu, jak Cię błaga lud

Jeżeli człowiek chce stwarzać siebie sam (wg ideologii gender), produkować ludzi sam (metodą in vitro), uszczęśliwiać siebie i niektórych po swojemu (na drodze posiadania, przyjemności, znaczenia), idzie drogą do nikąd, niszczy wspólnotę z Bogiem i z ludźmi, nawiązuje wspólnictwo z demonami, bo diabeł pierwszy powiedział: „non serviam – nie będę służyć”.

 
Czas na polski Majdan?

 

Ukraina pokazała, co należy zrobić z władzą która nie słucha Narodu

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie powinny pokazać naszym władzom, co może się stać, jeśli Tusk nadal będzie niszczył polskie rodziny, wprowadzał chore lewackie ideologie, jeśli jeszcze raz wyśle uzbrojoną w broń policję i prowokatorów na uczestników kolejnego patriotycznego Marszu Niepodległości. Ukraińcy pokazali, że gdy zostanie ranna albo zginie chociaż jedna osoba – Narodu nikt i nic nie powstrzyma.

 
Odwagi, Polsko walcząca!

 

W Ewangelii niedzielnej 9 lutego (Mt 5, 13-18) Jezus porównuje swoich uczniów do soli i do światła. Sól daje smak i trwałość pożywieniu, światło wydobywa z ciemności kształty i kolory, pozwala dostrzec drogę i odległość, daje właściwą orientację, jak ominąć przeszkody.